Sport bar протеинска житна плочка со вкус на ананас прелиена со бело чоколадо (60гр.)

Sport bar протеинска житна плочка со вкус на ананас прелиена со бело чоколадо (60гр.)

66 ден.
Производител: Виталиа
Шифра на производ: 1253028
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Одличен високо протеински бар со 35% протеини (21 g протеини во 60g бар). Претставува балансирана формула од висок процент на хидролизирани протеини од сурутка и растителни протеини.

Vitalia Sport bars претставуваат одличен баланс на нутритиенти посебно дизајнирани за спортски активни лица. Како извор на јагленохидрати, протеини и масти, ги задоволува потребите за брзо ослободување на енергија и градење на мускулна маса.

Содржат ниско количество на натриум, засладени се со мало количество на нерафиниран кафеав шеќер и содржат семе од киноа кое е природен извор на протеини и есенцијални амино киселини.

Sport bar на Виталиа има двојна фунција. Се конзумира еден час пред тренинг за сила и енергија како и после тренинг за враќање на силата и енергијата. Не се препорачуваат на лица под 16 годишна возраст како и за бремени жени и доилки.

Калориска вредност: 60гр./1бар содржат 259ккал

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За Виталиа

ВИТАЛИА Никола е фирма чија дејност е производство и трговија на производи  од доменот на здравата храна. Нашата основна цел е снабдување на домашниот и странскиот пазар со природни, вкусни и здрави производи со висок квалитет и пристапна цена. Читај повеќе..

Контакт

  • (02) 32 17 177
  • (02) 32 17 176
  • contact@vitalia.com.mk

Facebook

Vitalia Shop - Виталиа Никола и др. ДОО © 2019. UKION SHOPS