Sport bar протеинска житна плочка прелиена со темно чоколадо (60гр.)

Sport bar протеинска житна плочка прелиена со темно чоколадо (60гр.)

57 ден.
Производител: Виталиа
Шифра на производ: 1253029
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Хранлив високо протеински бар со 32% протеини (19,2g протеини во 60g бар)

Vitalia Sport bars претставуваат одличен баланс на нутритиенти посебно дизајнирани за спортски активни лица. Како извор на јагленохидрати, протеини и масти, ги задоволува потребите за брзо ослободување на енергија и градење на мускулна маса.

Содржат ниско количество на натриум, засладени се со мало количество на нерафиниран кафеав шеќер и содржат семе од киноа кое е природен извор на протеини и есенцијални амино киселини.

Sport bar на Виталиа има двојна фунција. Се конзумира еден час пред тренинг за сила и енергија како и после тренинг за враќање на силата и енергијата. Не се препорачуваат на лица под 16 годишна возраст како и за бремени жени и доилки.

Калориска вредност: 60гр./1бар содржат 249ккал

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За Виталиа

ВИТАЛИА Никола е фирма чија дејност е производство и трговија на производи  од доменот на здравата храна. Нашата основна цел е снабдување на домашниот и странскиот пазар со природни, вкусни и здрави производи со висок квалитет и пристапна цена. Читај повеќе..

Контакт

  • (02) 32 17 177
  • (02) 32 17 176
  • contact@vitalia.com.mk

Facebook

Vitalia Shop - Виталиа Никола и др. ДОО © 2019. UKION SHOPS