Хељда (250 гр.)

Хељда (250 гр.)

74 ден.
Производител: Виталиа
Шифра на производ: 1500009
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Хељдата претставува природен извор на минерали и витамини од кои: железо (помага во формирање на црвени крвни клетки и хемоглобин во крвта, и овозможува нормално снабдување на метаболизмот со енергија), цинк ( помага во одржување на нормален метаболизам на јаглехидратите и репродуктивниот систем), калциум, јод, фосфор, бор, цинк, магнезиум, органски киселини и пектин, а од витамини содржи витамини од Б групата и витамин А.

Хељдата е богат извор на протеини (една порција содржи 13.2гр. протеини,(27% од дневната препорачана доза)) потребни за одржување на мускулната маса и нормални коски. Содржи аминокиселини - лизин, триптофан, треонин, фенилаланин и валин. Претставува богата ризница на диететски влакна.

Не содржи ГМО и шеќери ( 100гр. хељда содржи 0гр. шеќери 0% од дневната препорачана доза).

Калориска вредност: 100гр. Хељда содржат 343.1 ккал

Ново практично пакување со зипер едноставно за отворање и повторно затворање.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За Виталиа

ВИТАЛИА Никола е фирма чија дејност е производство и трговија на производи  од доменот на здравата храна. Нашата основна цел е снабдување на домашниот и странскиот пазар со природни, вкусни и здрави производи со висок квалитет и пристапна цена. Читај повеќе..

Контакт

  • (02) 32 17 177
  • (02) 32 17 176
  • contact@vitalia.com.mk

Facebook

Vitalia Shop - Виталиа Никола и др. ДОО © 2019. UKION SHOPS