Go Nutri овесните солени крекери со семе од сусам, лен и оригано (150гр.)

Go Nutri овесните солени крекери со семе од сусам, лен и оригано (150гр.)

34 ден.
Производител: Виталиа
Шифра на производ: 3887002
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Нов здрав производ Од Виталиа, Моќта на овесот преточена во Go Nutri Овесни солени крекери, здрава замена за високо калоричните грицки. Пробајте ги новите Виталиа Go Nutri овесни солени крекери со мешан зеленчук и семки од тиква.. Оригинална и вкусна фузија од 33% овесни снегулки во комбинација со интегрални жита- пченица, пченка и ориз.

Направени од 100% природни состојки со балансиран нутритивен профил (овесни снегулки, интегрални брашна, семки од интегрален сусам , лен, тиква, оригано и мешан зеленчук). Претставува балансирана комбинација од 4 вида житарици и тоа :овесни снегулки, екструдиран ориз, пченично и пченкарно брашно, кои претставуваат природен извор на диетални влакна. Комбинирани се со канола масло кое содржи висок процент на Омега-3 незаситени масни киселини кои влијаат позитивно на кардиоваскуларниот систем и зачинети со калиумова сол која е здрава замена за готварската сол (натриум хлорид.)

Калориска вредност: 100г содржат 416 ккал

15гр./1 парче содржи 63 ккал

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За Виталиа

ВИТАЛИА Никола е фирма чија дејност е производство и трговија на производи  од доменот на здравата храна. Нашата основна цел е снабдување на домашниот и странскиот пазар со природни, вкусни и здрави производи со висок квалитет и пристапна цена. Читај повеќе..

Контакт

  • (02) 32 17 177
  • (02) 32 17 176
  • contact@vitalia.com.mk

Facebook

Vitalia Shop - Виталиа Никола и др. ДОО © 2019. UKION SHOPS