Мусли Чоколадо (1000гр.)

Мусли Чоколадо (1000гр.)

195 ден.
Производител: Виталиа
Шифра на производ: 1050005
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Ако сте љубител на чоколадото, еве начин како да го конзумитате во здрав појадок или ужина. Виталиа ви го претставува супериорениот микс на здравје и вкус. Тоа се Муслите со Чоколадо кои содржат 60% житни снегулки( овесни, пченични, јачменови), чоколадни и какао парчиња.

Веќе докажаниот богат вкус и здравите компоненти на чоколадата, надополнети со здравите компоненти на житните снегулки ќе креираат полната здрава насмевка на вашето лице од вкусниот појадок или ужина.

Претставуваат лесен и брз оброк за целото семејство. Хранлив оброк за деца, спортисти и ученици. Креираат балансирана енергија и изобилуваат со диетални влакна.

Калориска вредност: 404,5 ккал за 100гр. чоколадно мусли.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За Виталиа

ВИТАЛИА Никола е фирма чија дејност е производство и трговија на производи  од доменот на здравата храна. Нашата основна цел е снабдување на домашниот и странскиот пазар со природни, вкусни и здрави производи со висок квалитет и пристапна цена. Читај повеќе..

Контакт

  • (02) 32 17 177
  • (02) 32 17 176
  • contact@vitalia.com.mk

Facebook

Vitalia Shop - Виталиа Никола и др. ДОО © 2019. UKION SHOPS