Мелена гранола со јаткасто овошје – за каши, десерти и колачи (350гр.)

Мелена гранола со јаткасто овошје – за каши, десерти и колачи (350гр.)

55 ден.
Производител: Виталиа
Шифра на производ: 1051027
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Мелена гранола со јаткасто овошје е микс од 64% овесни снегулки со бадеми, лешници и ореви, збогатена со магнезиум и Б комплекс.

Претставува посен производ за подготовка на десерти и колачи се употребува како замена за мелени бисквити.

Засладена со кафеав шеќер - здрава замена за белиот рафиниран шеќер. Мелена гранола со јаткасто овошје е збогатена со мед и приготвена со канола масло – природен извор на омега 3.

Калориска вредност: 100гр. содржат 381 ккал

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Виталиа

ВИТАЛИА Никола е фирма чија дејност е производство и трговија на производи  од доменот на здравата храна. Нашата основна цел е снабдување на домашниот и странскиот пазар со природни, вкусни и здрави производи со висок квалитет и пристапна цена. Читај повеќе..

Контакт

  • (02) 32 17 177
  • (02) 32 17 176
  • contact@vitalia.com.mk

Facebook

Vitalia Shop - Виталиа Никола и др. ДОО © 2019. UKION SHOPS