Гранола мусли со јаткасто овошје + Mg+B комплекс (350гр.)

Гранола мусли со јаткасто овошје + Mg+B комплекс (350гр.)

88 ден.
Производител: Виталиа
Шифра на производ: 1051001
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Гранола муслите со јаткасто овошје збогатени со Магнезиум и Б комплекс претставуваат оригинална мешавина на овесни снегулки и јаткасто овошје (лешник, бедеми, орев)

Произведени се според оргинален рецепт од овесни снегулки прелиени со мед кои се печат се додека не станат крцкави и збогатени со јаткасти овошја.

Јаткастото овошје присутно во гранолата го снабдува организмот со незаситени масни киселини. Високиот процент на овесни снегулки ги прави Гранола муслите значаен извор на диетални влакна кои благопријатно делуваат на цревната микрофлора и дигестивниот тракт. Присуството на Магнезиум и Б комплекс ги прави Гранола муслите со јаткасто овошје добро избалансирана здрава храна со високи нутритивни вредности.

Се конзумираат со млеко или јогурт и се здрав избор на појадок за деца, тинејџери,млади, возрасни, спортисти, трудници и за сите оние кои се грижат за своето здравје

Калориска вредност: 100гр. содржат 371 ккал

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За Виталиа

ВИТАЛИА Никола е фирма чија дејност е производство и трговија на производи  од доменот на здравата храна. Нашата основна цел е снабдување на домашниот и странскиот пазар со природни, вкусни и здрави производи со висок квалитет и пристапна цена. Читај повеќе..

Контакт

  • (02) 32 17 177
  • (02) 32 17 176
  • contact@vitalia.com.mk

Facebook

Vitalia Shop - Виталиа Никола и др. ДОО © 2019. UKION SHOPS