Choco&nuts bar (35g.)

Choco&nuts bar (35g.)

14 ден.
Производител: Виталиа
Шифра на производ: 1253003
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Choco&nuts bar е микс од крацкави житарки и лешник, богати со калциум, магнезиум и железо, целосно прелиени со темно чоколадо. Тие се моќен извор на протеини и минерали за инстант енергија во било кој дел од денот и богат вкус кој загарантирано ќе ја задоволи твојата желба за слатко. Составени се од житарки (овес, корнфлекс, екструдиран ориз) коишто преставуваат одличен извор на влакна и Б витамини, лешник – богат со минерели (Ca, Mg, Fe), заследени со кафеав шеќер – здрава замена за белиот рафиниран шеќер и прелиени со чоколадо - коешто содржи флавоноиди (антиоксиданси). Choco&nuts bar се одлична ужина за спортисти, тинејџери, трудници, деца и возрасни, а воедно и се соодветни за вегетаријанци.

 

Калориска вредност- 35г содржат 134 ккал

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За Виталиа

ВИТАЛИА Никола е фирма чија дејност е производство и трговија на производи  од доменот на здравата храна. Нашата основна цел е снабдување на домашниот и странскиот пазар со природни, вкусни и здрави производи со висок квалитет и пристапна цена. Читај повеќе..

Контакт

  • (02) 32 17 177
  • (02) 32 17 176
  • contact@vitalia.com.mk

Facebook

Vitalia Shop - Виталиа Никола и др. ДОО © 2019. UKION SHOPS