Семe и овошје

Подобри го барањето

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
Гоџи бобинки (100гр.)
Гоџи бобинките се природен извор на минерали и витамини. Содржат витамини (витамин Б2, витамин Б1..
131 ден.
без ДДВ: 125 ден.
Сушена и сецкана урма (100гр.)
Урмата е исклучително богата со витамини, минерали и природни шеќери. Изобилува со растителни вла..
36 ден.
без ДДВ: 34 ден.
Сушено Грозје (100гр.)
Сувото грозје е исклучително богато со растителни влакна (100гр. содржат 9.9гр растителни влакна)..
24 ден.
без ДДВ: 23 ден.
Киноа (250 гр.)
Киноата претставува природен извор на витамин Б6 и минерали од кои во најголема количина: манган ..
216 ден.
без ДДВ: 206 ден.
Семе од чиа (250 гр.)
Семето од чиа (salavia hispanica ) e познато уште од времето на древните култури и претставувало ..
187 ден.
без ДДВ: 178 ден.
Хељда (250 гр.)
Хељдата претставува природен извор на минерали и витамини од кои: железо (помага во формирање на ..
74 ден.
без ДДВ: 70 ден.
Егзотик микс (200гр.)
Извонредна мешавина на дехидрирани овошја и јаткасти плодови која ќе Ви даде енергија и здравје. Без..
130 ден.
без ДДВ: 124 ден.
Сушен ананас (100гр.)
Ананасот ширум светот е симбол на гостопримливоста. Има сладок и сочен плод со посебен оригинален вк..
36 ден.
без ДДВ: 34 ден.
Сушена папаја (100гр.)
Зрелиот плод папаја може да се користи во свежа состојба или да се суши и таков да се користи како з..
40 ден.
без ДДВ: 38 ден.
Сушена брусница (100гр.)
Сушен и засладен бобинкаст плод со оригинална арома и киселкаст вкус. Изобилува со антиоксиданси, ор..
57 ден.
без ДДВ: 54 ден.
Просо (400гр.)
Содржи јагленохидрати, протеини, масти, минерални материи, витамини од Б комплексот, железо, магн..
69 ден.
без ДДВ: 66 ден.
Семки од тиква, лупени и печени (50гр.)
Семките од тиква претставуваат непроценлив извор на корисни масти, масни киселини (омега 6 и омег..
43 ден.
без ДДВ: 41 ден.
Интегрален сусам (100гр.)
Интегралениот сусам содржи 43% полинезаситени масни киселини, 43% мононезаситени масни киселини и..
32 ден.
без ДДВ: 30 ден.
Енергетска мешавина (50гр.)
Мешавина од печени и посолени зрна за грицкање. Состав: печена соја, лупени семки од сончоглед, л..
20 ден.
без ДДВ: 19 ден.
Ленено семе (100гр.)
Лененото семе е еден од најбогатите извори на масни киселини кои ја разредуваат крвта и го намалуваа..
14 ден.
без ДДВ: 13 ден.
Сончогледово семе (100гр.)
Содржат целулозни влакна, големо количество на витамин А, витамини од Б групата и витамин Е (50мг..
18 ден.
без ДДВ: 17 ден.
Семе од тиква (75гр.)
Семето од тиква содржи 43% полинезаситени масни киселини и тоа линолна (омега 6) и 14% полинезаси..
33 ден.
без ДДВ: 31 ден.
4 мелени семиња (170гр.)
Извонредно балансирана мешавина од 4 мелени семиња: тиква, сончоглед, лен и интегрален сусам. При..
65 ден.
без ДДВ: 62 ден.
Мелено ленено семе (180гр.)
Лененото семе е еден од најбогатите извори на Омега 3 и Омега 6 масни киселини, како и витамини А, Ц..
50 ден.
без ДДВ: 48 ден.
Врз основа на 1 оценки.

За Виталиа

ВИТАЛИА Никола е фирма чија дејност е производство и трговија на производи  од доменот на здравата храна. Нашата основна цел е снабдување на домашниот и странскиот пазар со природни, вкусни и здрави производи со висок квалитет и пристапна цена. Читај повеќе..

Контакт

  • (02) 32 17 177
  • (02) 32 17 176
  • contact@vitalia.com.mk

Facebook

Vitalia Shop - Виталиа Никола и др. ДОО © 2019. UKION SHOPS