Засладувачи

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
Кокосов шеќер (250 гр.)
Кокосовиот шеќер Виталиа претставува здрава замена за секојдневните бели и рафинирани шеќери. Со ..
247 ден.
без ДДВ: 235 ден.
Turbinado нерафиниран кафеав шеќер од шеќерна трска (450гр.)
Turbinado нерафинираниот кафеав шеќер се карактеризира со одлична арома и вкус кој потекнува ..
38 ден.
без ДДВ: 32 ден.
Екстракт од јачменов слад – Maltex (460гр.)
Претставува природен производ добиен со екстракција на целото - интегрално јачменово зрно. По кон..
108 ден.
без ДДВ: 103 ден.
Екстракт од јачменов слад – Maltex (920гр.)
Претставува природен производ добиен со екстракција на целото - интегрално јачменово зрно. По кон..
191 ден.
без ДДВ: 182 ден.
Ливадски мед (450гр.)
Виталиа ливадски мед потекнува од чистите еколошки предели на Источна Македонија. Има извонреден ..
159 ден.
без ДДВ: 151 ден.
Ливадски мед (900гр.)
Виталиа ливадски мед потекнува од чистите еколошки предели на Источна Македонија. Има извонреден ..
305 ден.
без ДДВ: 290 ден.
Чист канадски јаворов сируп (250мл.)
Чист канадски јаворов сирупсо врвен квалитет и органско производство. Јаворовиот сируп се употреб..
419 ден.
без ДДВ: 399 ден.
Гроздов слад – маџун (460гр.)
Гроздовиот слад - маџун е извонреден природен производ добиен од гроздовиот сок на најквалитетнит..
252 ден.
без ДДВ: 240 ден.
Turbinado нерафиниран кафеав шеќер од шеќерна трска (900гр.)
Turbinado нерафинираниот кафеав шеќер се карактеризира со одлична арома и вкус кој потекнува од п..
76 ден.
без ДДВ: 64 ден.
Темен Мусковадо нерафиниран темно кафеав  шеќер (500гр.)
Kафеавиот шеќер Dark Muscovado на Виталиа потекнува од Јужна Африка, од островот Маурициус каде т..
101 ден.
без ДДВ: 85 ден.
Светол Мусковадо нерафиниран светло кафеав  шеќер (500гр.)
Kафеавиот шеќер Light Muscovado на Виталиа потекнува од Јужна Африка, од островот Маурициус каде ..
101 ден.
без ДДВ: 85 ден.
Демерара Нерафиниран светло кафeав шеќер во кристали (500гр.)
Кафеавиот шеќер Demerara sugar crystal на Виталиа потекнува од Јужна Африка, од островот Маурициу..
57 ден.
без ДДВ: 48 ден.
Fruitin Овошен шеќер (300гр.)
Фруктозата е природен, високо растворлив шеќер кој има најјака засладувачка способност од сите ви..
89 ден.
без ДДВ: 75 ден.
Vitalia Sweet Stevia 100% природен и здрав засладувач со 0 калории (40 x 2.5гр.)
Vitalia Sweet Stevia е 100% природен и здрав засладувач кој потекнува од растението Stevia rebaud..
108 ден.
без ДДВ: 91 ден.
Vitalia Sweet Stevia 100% природен и здрав засладувач со 0 калории (250гр.)
Vitalia Sweet Stevia е 100% природен и здрав засладувач кој потекнува од растението Stevia rebaud..
175 ден.
без ДДВ: 149 ден.

За Виталиа

ВИТАЛИА Никола е фирма чија дејност е производство и трговија на производи  од доменот на здравата храна. Нашата основна цел е снабдување на домашниот и странскиот пазар со природни, вкусни и здрави производи со висок квалитет и пристапна цена. Читај повеќе..

Контакт

  • (02) 32 17 177
  • (02) 32 17 176
  • contact@vitalia.com.mk

Facebook

Vitalia Shop - Виталиа Никола и др. ДОО © 2019. UKION SHOPS